اطلاعیه
واحد اکو کاردیوگرافی جنین، پذیرش بیمار را آغاز کرد

به گفته حسن قاسمی،مدیر مرکز آموزشی - درمانی کوثر قزوین پس از خرید یک دستگاه اکو کاردیوگرافی جنین به ارزش یک میلیارد و 300 میلیون ریال، کار پذیرش بیمار برای واحد مذکور در این مرکز آغاز شد.قاسمی با گفتن اینکه ارائه خدمت مذکور، عصر روزهای شنبه و چهارشنبه می باشد ولی نوبت گرفتن، همه روزه صبح ها و به صورت حضوری است؛ اظهار کرد: اکو کاردیوگرافی جنین توسط دکتر نوبخت و دکتر قاسم زاده، پزشکان فوق تخصص قلب اطفال،  انجام می شود.

قاسمی تصریح کرد که شماره تلفن های  5-33236374 و 1-33236380 به سؤال های شهروندان در مورد اکوکاردیوگرافی، پاسخ می دهد.

گفتنی است، اکوکاردیوگرافی جنین، روشی تشخیصی برای بررسی بیماری های مادرزادی قلب و نامنظمی های قلب جنین می باشد و فقط توسط پزشک قلب اطفال انجام می شود. این روش با سونوگرافی، فرق دارد و اغلب از هفته 16 بارداری به بعد انجام می شود که برای جنین و مادر نیز خطر و عارضه ای به همراه ندارد.

نکته حائز اهمیت این است که انجام آن برای تمام جنین ها لازم نبوده و فقط برای مواردی، شامل: وجود عامل زمینه ای خطرساز در مادر و جنین، از قبیل: بیماری های کروموزومی جنین، ناهنجاریهای قلبی و غیر قلبی جنین در سونوگرافی، افزایش ضخامت  NTدر سونوگرافی، سابقه فامیلی بیماری های مادرزادی قلب، بیماری های متابولیک مادر (مثل دیابت) و عفونت های مادر در اوایل بارداری (مثل سرخچه)  بکار می رود. خبر، محمد کشاورز صالح.