اطلاعیه
نحوه ماساژ نوزادان نارس به مادران آموزش داده می شود

در مرکز آموزشی - درمانی کوثر قزوین

نحوه ماساژ نوزادان نارس به مادران آموزش داده می شود

در مرکز آموزشی - درمانی کوثر قزوین، آموزش و توانمند سازی مادران برای ماساژ نوزادان نارس توسط کارکنان بخش نوزادان و کارشناس سلامت بیمارستان  انجام می شود.

 

ماساژ، پُل عاطفه مادر و نوزاد

سیما سیف اله زاده، کارشناس سلامت نوزادان این مرکز ضمن بیان مطلب فوق، گفت: لمس و نوازش نوزاد از طریق ماساژ دادن مادر، ضمن تقویت ارتباط عاطفی بین آنان، منجر به کشف خصوصیات فرزند می شود. وی ادامه داد که در حقیقت، والدین علاوه بر اینکه از طریق ماساژ و لمس با فرزند خود صحبت می کنند، با ارتباط چشم با چشم،  پوست با پوست و تبادل لبخند و محبت، احساس عاطفی خود را به او منتقل می کنند.

 

ماساژ، سرشار از فایده برای نوزاد

این کارشناس، تصریح کرد: ماساژ دادن، باعث بهبود تکاملی عصبی، تنظیم سیستم گوارش و تنفس، بهبود وضعیت ایمنی، کاهش ناراحتی (قولنج یا کولیک شکم)، کاهش اضطراب و نگرانی، کاهش گریه و لجبازی و عمیق تر و طولانی تر شدن خواب در نوزادان می شود.

طبق گفته مجبوبه گرشاسبی، مدیر خدمات پرستاری تنها مرکز تخصصی زنان و زایمان استان قزوین نیز این آموزش همه روزه در بخش نوزادان مرکز و قبل از ترخیص نوزاد انجام می شود و در قالب آن، مادران در رابطه با نحوه صحیح ماساژ نوزاد، توسط کارشناس سلامت نوزادان مرکز آموزش کلامی و عملی دیده و در این رابطه، توانمند می شوند.

این مقام مسؤول با تأکید به اینکه با انجام ماساژ، مادر هم احساس لذت می کند، گفت: به گفته خود مادران، اضطراب آنان در مورد نوزادشان کاهش می یابد. خبر، محمد کشاورزصالح.