اخبار اسلایدی
برای اولین بار جشن روز جهانی نوزادان نارس در کوثر

1396/9/7 سه‌شنبه

به همت  همکاران دفتر پرستاری و آموزش سلامت مادر و نوزاد در مرکز آموزشی درمانی کوثر جشنی با حضور نوزادانی که در سال گذشته نارس متولدشده و در بخش نوزادان نارس وNICU  بستری بوده اند برگزار شد .

نوزاد نارس از نظر پزشکی به نوزادی گفته می شود که زودتر از 37 هفته به دنیا امده باشد. سن طبیعی بارداری حدود 40 هفته است . حاصل چنین تولدهایی به دلیل نارسی و برخی از مشکلات، نیاز به بستری طولانی مدت در بیمارستان دارند .

روز 17 نوامبر مصادف با  26آبان روز جهانی نوزادان نارس اعلام شده است ولی بدلیل مصادف بودن این روز با ایام سوگواری امام حسین (ع) و پیامبراکرم (ص) این جشن 4 آذر ماه برگزارگردید.

در این برنامه دکتر مرتضی حبیبی  فوق تخصص نوزادان رئیس بخش نوزادان و دکتر محمد رضا ملکی متخصص اطفال و رئیس مرکز به شرح اقدامات و خدماتی که به نوزادان نارس ارائه می گردد ،پرداختند.

تعداد بیست نوزاد همراه با خانواده های خود در کنار پزشکان ،پرستاران و همکاران سایر واحدها در این شادمانی همراه بودند . رکورد دار آنها  نوزاد 680 گرمی باسن حاملگی 26هفته بود که زیبا، سالم وسر حال در آغوش مادر دراین جشن حضورداشت . درپایان هدایایی نیزبه رسم یادبود به نوزادان داده شد.